witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Porady

Gdzie pojechać na wakacje w styczniu?

Wziąłeś sobie urlop na styczeń, ale teraz nie masz pojęcia, gdzie mógłbyś się udać właśnie w tym miesiącu? W teorii zimowa pora roku nie zachęca do wakacyjnych wojaży, jednak w rzeczywistości ona również ma swój niewątpliwy urok. Zamiast narzekać na niskie temperatury panujące zimą w Polsce, ucieknij od mrozu i wyrusz w stronę cieplejszych zakątków świata. Wakacje w styczniu mogą być naprawdę wspaniałe. I nie muszą przy tym kosztować majątku, bo jesteś w stanie zorganizować je w taki sposób, aby na swój wyjazd nie wydać więcej niżeli dwa tysiące złotych.

Jedną z lepszych propozycji na spędzenie zimowych wakacji jest Egipt, czyli miejsce, które Polakom szczególnie przypadło do gustu. Ten kraj po prostu trzeba zwiedzić i trzeba zobaczyć go na własne oczy. A Egipt lepiej odwiedzić właśnie zimą niżeli latem, gdyż to właśnie podczas zimy panują w nim znacznie przyjemniejsze temperatury, które umożliwiają swobodny wypoczynek. W styczniu osiągają one wartość ok. 22 stopni C w ciągu dnia. W nocy możesz natomiast liczyć na temperaturę powietrza o zaledwie kilka stopni niższą. Tak czy owak będzie ciepło, ale nie na tyle gorąco, abyś odczuwał jakikolwiek dyskomfort. A lato w Egipcie dla większości osób jest nie do przeżycia. O tej porze roku w tym kraju panują tak niemiłosierne upały, że traci się jakąkolwiek chęć do życia i można jedynie leżeć na basenie przy kurorcie, bo na nic innego nie ma się siły.

Jeżeli jednak już w swoim życiu miałeś okazję odwiedzić kraj egipski i tym razem chciałbyś spędzić nieco inne wakacje w styczniu, rusz w stronę Maroko. To bardzo popularny i zarazem niezwykle atrakcyjny kraj afrykański. Turyści wprost go uwielbiają. Doceniają przede wszystkim bijące z niego piękno. Maroko zachwyca barwnymi kolorami i ogólnym zróżnicowaniem. Wszystko jest w nim niepowtarzalne i na każdym kroku da się natknąć na coś niesamowitego. Na pewno totalnie przepadniesz dla tego kraju. A optymalna temperatura powietrza, wynosząca latem średnio jakieś 20 stopni C, pozwoli ci zwiedzić go dosłownie wzdłuż i wszerz. Gdy już znudzi ci się to całe zwiedzanie, będziesz mógł wypocząć przy hotelowym basenie. Kurorty turystyczne w Maroko bywają naprawdę luksusowe.

W rzeczywistości jednak nie musisz nawet opuszczać granic swojego kraju, jeśli chcesz spędzić świetne wakacje w styczniu. Co powiesz na prawdziwe szaleństwo na białym stoku i wielogodzinną jazdę na nartach? Styczeń to idealny miesiąc na uprawianie typowych sportów zimowych. A nimi akurat możesz się zajmować także i w Polsce. Jeśli więc nie masz ochoty na zagraniczne wyjazdy, zaplanuj wakacje w Zakopanem!