witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Turystyka

Co warto zobaczyć w Przemyślu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w Przemyślu znajduje się tak duża liczba ciekawych miejsc i zabytków, że spokojnie można zaplanować kilkudniowy wyjazd. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie są największe atrakcje tej miejscowości. Co warto zobaczyć w Przemyślu?

Dworzec kolejowy

Należy mieć świadomość, że wyremontowany dworzec znajduje się w samym centrum Przemyśla. Budynek może robić na Turystach ogromne wrażenie. Godny uwagi jest jednak fakt, że ze względu stosunkowo dużą ilość zaparkowanych samochodów, ciężko jest zrobić świetne zdjęcie. Warto wiedzieć, że dworzec doskonale prezentuje się także w środku.

Jakie muzea warto zobaczyć w Przemyślu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w Przemyślu znajduje się bardzo duża liczba muzeów. Należy również podkreślić, że tematyka poszczególnych wystaw jest różnorodna.

Rekomendowane jest oczywiście odwiedzenie Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Godny uwagi jest fakt, że w ramach placówki funkcjonują w mieście: Muzeum Dzwonów i Fajek, a także Muzeum Historii Miasta.

Z kolei Muzeum Twierdzy Przemyśl warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na eksponaty. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że wystawy znajdującego się w okolicy Muzeum Archidiecezjalnego dotyczą przede wszystkim sztuki sakralnej czy pamiątek papieskich.

Osoby planujące wyjazd do Przemyśla muszą uwzględnić w swoim planie także odwiedzenie Schronu Kierowania Ochroną Cywilną. Wspomniane miejsce jest jednak możliwe do zwiedzenia tylko i wyłącznie z przewodnikiem.

Centrum miasta

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z dworca można stosunkowo szybko dojść do najbardziej istotnych zabytków w mieście. Godny uwagi jest fakt, że Przemyśl ma niezwykle ciekawie prezentujące się centrum. Jest to jednak miasto, które liczy zaledwie 62 tysiące mieszkańców.

Warto przeznaczyć czas na Plac Niepodległości z charakterystyczną wieżą zegarową. Należy mieć świadomość, że mieści się w niej wspomniane wcześniej Muzeum Dzwonów i Fajek. Nie można oczywiście zapomnieć, że wieża pełni również bardzo istotną funkcję punktu widokowego. Turyści mają w ten sposób możliwość podziwiania panoramy miasta.

Można zauważyć, że przemyski rynek ma nie tylko osobliwą atmosferę, ale również nietypowy wygląd. Rekomendowane jest oczywiście przejście przez zabytkowy most na Sanie, a następnie zobaczenia kościoła św. Trójcy. Należy mieć świadomość, że spacer po centrum miasta może zająć od 3 do 4 godzin. Osoby, które chciałyby dokładne zwiedzić wszystkie muzea, muszą poświęcić taką samą ilość czasu.