witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Turystyka

Wycieczki autokarowe weekendowe – dokąd wybrać się zimą?

Autokarowe wycieczki weekendowe to świetny sposób na oderwanie się od monotonnej rzeczywistości i idealny moment na odetchnięcie od codzienności życia, spalin i miastowego chaosu. Dużą popularnością w weekendy cieszą się wycieczki objazdowe, na których w krótkim czasie zobaczyć można naprawdę dużo. Takie wyjazdy odbywają się zarówno na terenie naszego pięknego kraju, jak i poza jego granicami. To od Ciebie zależy co wybierzesz i dokąd się udasz. Wybór jest naprawdę ogromny. Już sama Polska oferuje wiele wrażeń, ale jeśli nie ogranicza Cię budżet, może warto zastanowić się nad podróżą do naszych sąsiadów?

Dokąd warto wyjechać jeszcze przed Wigilią Bożego Narodzenia?

W okresie przedświątecznym największe zainteresowanie budzą wizyty na słynnych świątecznych jarmarkach w pięknych i niekiedy niedocenianych miastach Europy, takich jak: Berlin, Hamburg, Wiedeń, Budapeszt czy czeska Praga. Wyjazd to też okazja na zakup upominków dla najbliższych. Ogromne, pięknie przystrojone choinki, miasta migoczące kolorowymi światełkami, drewniane budki przepełnione potencjalnymi prezentami, żywe szopki i do tego zapach pierników i grzanego wina unoszący się w powietrzu… Niewątpliwie świąteczna magia udzieli się tam nawet największym sceptykom.

A co, gdy magiczny świąteczny czas już minie? Jeszcze przed okresem ferii, wiele biur podróży organizuje krótkie wyjazdy Sylwestrowe. Któż z nas nie marzył by choć raz przywitać Nowy Rok w zupełnie innych okolicznościach, w międzynarodowym towarzystwie?

Nowy Rok w autokarze? Dlaczego nie!

Z chęcią zmieniłbyś nieco plany i wyjechał na Sylwestra z dala od wszystkiego co dobrze Ci znane? Fajerwerki i szampan pod gołym niebem w Wenecji w towarzystwie leniwie przepływających kanałami gondoli? Szalona impreza Sylwestrowa w Rzymie? A może rozpoczęcie Nowego Roku w kraju tulipanów, rowerów i wiatraków? To tylko kilka z wielu propozycji. Chcesz zmian? Weź sprawy w swoje ręce i zaplanuj dla siebie i ukochanej osoby niezapomniany wypad we dwoje.

Weekendowy wypad w góry podczas ferii

Wycieczki autokarowe weekendowe to doskonała propozycja dla zapracowanych nawet podczas ferii zimowych. Oderwanie się od pracy dobrze wpłynie na wszystkich pracoholików i ich rodziny.
Wypad na narty w Tatry lub w Karpaty, wieczory przy kominku, albo mały kulig? Jeśli ten klimat Ci odpowiada koniecznie rozejrzyj się za wycieczkami po okolicach Zakopanego lub Karpacza czy Szklarskiej Poręby.
Nierzadko przewoźnicy autokarowi wyjazd w Tatry łączą ze zwiedzaniem Słowacji, z kolei Karpacz leżący rzut beretem od czeskiej granicy umożliwia wizytę u tychże sąsiadów.