witajpolsko.pl

Blog turystyczny

salon z kuchnią
Turystyka

Dwa w jednym – salon z kuchnią

Ciekawe jest to, że projektanci wnętrz zawsze mają pełne ręce roboty. Wynika to z tego, że ludzie, mimo przywiązania do klasycznych, sprawdzonych rozwiązań, szukają czegoś nowego.

Był czas, gdy były w modzie wszelkiego rodzaju przepierzenia. Budowano nawet ścianki działowe, aby oddzielić się od pozostałych pomieszczeń. Niechby malutkie, lecz oddzielne.

Typowym od lat, mimo zmieniającej się mody na różne wnętrza, jest rozwiązanie typu salon z kuchnią. Jak wiadomo, ma to dużo plusów:
– gospodyni nie jest odizolowana od innych, gdy musi wyjść do kuchni
– zyskuje się w ten sposób większą powierzchnię
– rodzina jest bliżej siebie w dosłownym tego słowa znaczeniu
– łatwiej jest wstawić większy mebel
– możliwość ugoszczenia większej ilości osób

Salon z kuchnią daje wiele ciekawych możliwości do zaaranżowania go. Nadal telewizor jest stałym elementem wyposażenia naszych domów, więc można pozwolić sobie na telewizor z wielkim ekranem. Dzieci mamy pod nadzorem, bo przecież mieścimy się bez problemu wszyscy razem.

Ważne zawsze są czynniki związane z bezpieczeństwem. Na pewno więcej oświetlenia mamy w takim salonie połączonym z kuchnią. Nad stołem kuchennym powinno znajdować się dodatkowe źródło światła, by pracujący w kuchni nie musieli wysilać wzroku, robiąc coś do jedzenia lub do picia. Także światło odbijające się od sztućców lub metalowych garnków nie powinno razić w oczy.

Po zadbaniu o wszelkie szczegóły, miejsce, jakim jest salon z kuchnią, może być najbardziej obleganym miejscem w domu – w tym dobrym znaczeniu.

domfan.pl