witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Turystyka

Zimowy urlop: gdzie warto się wybrać?

Dla tych, którzy chcą odwiedzić znane kurorty, nacieszyć się spokojem i skorzystać z niższych cen, wypoczynek w miesiącach zimowych staje się kuszącą propozycją. Dlaczego?
Powodów, dla których warto wybrać się na wczasy w lutym, jest sporo. To dobra propozycja dla tych, którzy nie lubią wypoczywać w tłumie i chcą odwiedzić znane miejsca przed turystycznym szczytem. To również doskonała opcja dla oszczędnych, dla których zimowe wakacje to niższe ceny oraz wiele atrakcyjnych ofert biur podróży. Dzięki nim można podróżować i po kraju, i po świecie, ciesząc się komfortem i spokojem.
A gdzie warto się wybrać? W Polsce idealnym celem zimowych podróży są góry, a w szczególności Beskid Śląski oraz Karkonosze. Błędem jest jednak zakładanie, iż w lutym nie warto jechać nad polskie morze. Jak się okazuje, ofert zimowego wypoczynku nad Bałtykiem nie brakuje, a spacery po pustych plażach mogą się dla wielu z nas okazać bardzo ciekawym doświadczeniem. W miesiącach zimowych można na spokojnie zwiedzić Gdynię oraz Sopot, można też poznać bardziej kameralne oblicze tak znanego kurortu, jak Międzyzdroje.
A co z tymi, którym marzą się dalekie wyprawy? Dla wielu osób sezon zimowy to idealna pora na odwiedzenie egzotycznych krajów, w których można choć na chwilę zapomnieć o chłodzie i śniegu. Kusi Tajlandia, której rajskie wyspy mogą zachwycać o każdej porze roku, intrygują też Filipiny, które stają się coraz chętniej wybieranym kierunkiem podróży dla miłośników egzotyki. Dla tych, którzy lubią zwiedzać, dobrym pomysłem będzie zimowa wycieczka po krajach śródziemnomorskich. Zimą nie dokuczają tu upały, co ułatwia swobodne przemieszczanie się po ulicach, a i w hotelach czy restauracjach można odpocząć od gwaru. Zima można się też wybrać na Wyspy Kanaryjskie lub na Maderę, które nie bez powodu nazywane są krainami wiecznej wiosny. Tu na pięknych plażach można wypoczywać przez cały rok, a w okresie zimowym jest tu o wiele spokojniej, niż w miesiącach letnich. Dzięki temu można spokojnie delektować się pięknymi widokami, zabytkami oraz muzealnymi zbiorami.
Jak tanio podróżować po sezonie? Możliwości jest sporo. Dla jednych dobrym rozwiązaniem będą samodzielnie planowane wyjazdy, dla innych promocyjne oferty biur podróży. Zimą łatwo jest znaleźć oferty tanich pokoi na wynajem, niższymi cenami kuszą też znani przewoźnicy oraz linie lotnicze. Możliwości, z jakich mogą skorzystać miłośnicy podróży, jest sporo – podobnie jak powodów, dla których warto wybrać się na wymarzone wakacje nie w lipcu, a w lutym.