witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Lifestyle

Pomysły na jesienno-ziomową handrę.

Okres jesienny często staje się bramą do zimowej depresji czy też monotonii przy długich zimowych wieczorach. Dlatego ważne jest, aby w ten okres wejść z werwą i zaangażowaniem. Nie przestawać wychodzić na spacery, gdy pojawiać się żółte liście, ani nie zwalniać tempa dnia, gdy wieczór spotka nas o czwartej po południu.

Choć spacery w mieście w okresie jesiennym potrafią być na przykład w parkach bardzo satysfakcjonujące, to nie umywają się do czystej natury. Jezioro jesienią, środek lasu potrafi spowodować, że niemal każdy zapomnij o trudach dnia codziennego. Dzięki takiemu wysiłkowi podniesiemy sobie tętno, co za tym idzie, wspomożemy metabolizm. Wychodzenie jesienią wspomaga naszą odporność, abyśmy bez problemu pokonali sezon grypowy, który atakuje nas co roku.

Spędzanie bardziej sportowo na łonie natury także jest wskazane. Możemy wyskoczyć na tzw. kijki, czyli wonder walking i przy sympatycznej muzyce, albo rozmowie w towarzystwie wspierać swoje zdrowie.

Inną propozycją, choć bardziej szaloną jest wyjście jeszcze na rower. Jesień nie uniemożliwia nam, jazdy po ścieżkach w lesie, aczkolwiek trochę utrudnia. Należałoby się ubrać cieplej, wlać ciepłą herbatę do termosu i ruszyć na jezioro jesienią.

Pamiętajmy, że zamiast wyskoczyć na rower, możemy wykorzystać hulajnogi miejskie, rowery elektryczne i poszaleć na nich w pobliskich parkach.

Prócz walorów zdrowotnych oraz relaksacyjnych doświadczymy piękno matki natury. Gdzie liście zmieniają swój kolor i opadają na ziemię. Ptaki rozpoczynają swoją wędrówkę do ciepłych krain. Zwierzęta szykują się do zimowego snu. Zawsze możemy wspomóc wiewiórki orzechami czy wrzucić kromkę chleba do wody rybom i ptakom.

Wyjście nad jezioro z naszym pupilem przyniesie nam i jemy wiele radości. Ucieczka z czterech ścian pozwoli się psiakowi wybiegać, wyszczekać a czasem wytargać się radośnie w błocie. Jest to jedyny taki okres w roku, gdzie możemy postawić na swoim, podczas nadchodzącej zimowej nostalgii.

Ciekawa, pasjonująca lektura, albo i ulubiony magazyn, potrafi nas przenieść w inne miejsce. Tym samym czytana w przyjemny jesienny dzień, w otoczeniu natury jest w stanie stworzyć niezapomniane doznania. Wszelkie pogonie, rozmowy czy przemyślenia naszych ulubionych bohaterów stają się silniejsze.

Do takich wypraw przygód namawiajmy naszych bliskich i przyjaciół. Stwórzmy sobie pozytywną aurę, aby pokonywać wieczorne marazmy radością i zaangażowaniem. Dzięki temu stworzymy większą więź z naszymi bliskimi, a wszystko w atmosferze najlepszych intencji, jakimi są zdrowotność i radość.