witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Turystyka

Najlepszy wypoczynek w Białce Tatrzańskiej

Zbliżają się ferie zimowe, a więc wiele osób planuje zimowy wypoczynek. Najczęściej wybierane kierunki zimą to miejsca, gdzie można pojeździć na nartach, czyli góry. W Polsce miejscowości, które cechują się obecnością wspaniałych stoków narciarskich jest wiele. Jedną z nich jest Białka Tatrzańska. Warto zatem wiedzieć, gdzie znajduje się ta malownicza miejscowość i jakie atrakcje można w niej znaleźć.

Położenie Białki Tatrzańskiej

Miejscowość ta znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr. Wieś podzielona jest na trzy części: Grapa, Kaniówka oraz Pod Grapą i leży nad rzeką Białka. Z południowej strony wsi rozpościera się szeroka dolina, ciągnąca się do Tatr Bielskich, co sprawia, że w miejscowości tej występuje wysokie nasłonecznienie, które łagodzi ostry górski klimat. Ze względu na to, że miejsce to posiada koleje liniowe, wyciągi narciarskie oraz baseny termalne, Białka Tatrzańska uznana jest za miejscowość letniskową.

Atrakcje w Białce Tatrzańskiej

Samo malownicze położenie i pejzaż gór, sprawia, że widok jest zapierający, dlatego też Białka Tatrzańska jest tak chętnie odwiedzana przez turystów. Ponadto jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości górskich w Polsce, ponieważ można w niej znaleźć także szereg atrakcji. Oprócz pięciu stoków narciarskich, które przyciągają wielu turystów w okresie zimowym, w Białce Tatrzańskiej znajdują się również termy, wiele najwyższej klasy hoteli, a także parki linowe, czy klimatyczne restauracje, w których można spróbować regionalnych przysmaków. Oczywiste jest, iż głównym powodem przyjazdu turystów jest możliwość jazdy na nartach czy snowboardzie. Sporty te są bowiem coraz bardziej popularne w naszym kraju. Ponadto chętnie organizowane są zorganizowane wycieczki szkolne do Białki Tatrzańskiej, podczas których młodzież może doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach pod okiem profesjonalnych instruktorów.
Jednak miejscowość ta chętnie odwiedzana jest nie tylko zimą. O każdej porze roku można spędzić tam czas bardzo aktywnie, chociażby wybierając się na wyprawę po górach lub też wspinaczkę.
Samo zdrowe, górskie powietrze jest także czynnikiem, który przyciąga turystów. Wielu mieszkańców dużych miast preferuje wypoczynek w małych miejscowościach, cieszących się pięknym krajobrazem oraz spokojem. W takim przypadku warto odwiedzić Białkę Tatrzańską wiosną i jesienią, kiedy jest najspokojniej.

A zatem, wybierając się w polskie góry, warto wziąć pod uwagę położoną w samym sercu gór Białkę Tatrzańską, w której możemy nie tylko cieszyć się wspaniałym krajobrazem i atmosferą, lecz także spędzić czas na bardzo dobrze przygotowanych stokach narciarskich.