witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Turystyka

Jakie są największe atrakcje w Zatorze?

Należy mieć świadomość, że w Polsce istnieją miejsca, w których znajduje się mnóstwo atrakcji nie tylko dla najmłodszych, a także osób starszych. Doskonałym przykładem może być Zator. Jest to stosunkowo niewielka miejscowość zlokalizowana w województwie małopolskim. Jakie atrakcje w Zatorze warto zobaczyć?

Park dinozaurów

Jak wiadomo dinozaury już dawno wyginęły, ale nadal osoby zainteresowane mają możliwość podziwiania ich z zatorskim parku ruchomych dinozaurów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na terenie wspomnianego parku znajduje się ponad 100 gatunków tych niezwykłych gadów. Dzieci mają tym samym niezwykłą szansę poznania codziennego życia tych stworzeń. Omawiana atrakcja może również zainteresować starsze osoby.

Park linowy

Kolejną niezwykłą atrakcją miasta jest park linowy. Jego ogromną zaletą są różne poziomy trudności. W ten sposób w parku doskonale czas mogą spędzić nie tylko duzi, ale również mali zwolennicy spędzania aktywnie wolnego czasu.

Park owadów

Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większą popularnością w Zatorze cieszy się Park Owadów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest to tradycyjne muzeum, gdzie praktycznie wszystkie okazy umieszczone są w określonych gablotkach. Godny uwagi jest fakt, że w omawianym parku znajdują się okazy wielkości dorosłych ludzi. W ten sposób można bardzo szczegółowo zobaczyć, jak z bliska wygląda konik polny czy pszczoła.

Park rozrywki

Należy mieć świadomość, że zdecydowanie najbardziej znaną atrakcją miasta jest park rozrywki. Warto wiedzieć, że jest on w stanie bez żadnego problemu zainteresować odwiedzających praktycznie w każdym wieku. Znajdują się w nim nie tylko i wyłącznie diabelskie młyny, ale również zjeżdżalnie czy karuzele. Można także wybrać się do kina 5D czy 3D. Świetnym rozwiązaniem dla najmłodszych będą z kolei trampoliny i salon gier.

Apilandia

Warto wiedzieć, że ludzie bardzo mało wiedzą o życiu pszczół. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że są to jedne z bardziej pożytecznych owadów na świecie. Apilandia znajduje się w stosunkowo małej miejscowości Klecza Dolno. Wspomniana atrakcja pozwala najmłodszym poznać życie pszczół.

Kolej Drezynowa

Jest to kolejna atrakcja, którą powinna zwiedzić praktycznie każda osoba, która będzie w Zatorze. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to idealna atrakcja dla rodzin z dziećmi. Umożliwia bowiem na zupełnie inną formę zwiedzania czy spędzania wolnego czasu. Godny uwagi jest również fakt, że Kolej Drezynowa jest jedną z najciekawszych tras kolejowych w Polsce.