witajpolsko.pl

Blog turystyczny

warianty strojów piłkarskich
Sport

Jakie można kupić warianty strojów piłkarskich?

W Polsce funkcjonuje niemal 6000 klubów piłkarskich. Dochodzą do tego jeszcze różne rozgrywki młodzieżowe i dziecięce. Wszystkim tym drużynom potrzebne są stroje piłkarskie. Każdy klub musi je najpierw zamówić, a mogą one przyjmować różne warianty. Różnią się one nie tylko kolorami, ale rodzajami nadruków lub długością rękawów. W jakich wariantach można kupować stroje do klubów?

Komu potrzebne są stroje?

Stroje piłkarskie potrzebne są na każdym szczeblu rozgrywek w Polsce. Od Ekstraklasy po C klasę. W przypadku tej pierwszej każdy zawodnik będzie potrzebował osobnego stroju na każdy mecz. W całym sezonie daje to ponad 30 różnych kompletów. W niższych ligach zapotrzebowanie na ilość się zmniejsza, ale każdy klub dalej potrzebuje estetycznych koszulek i spodenek. Należy również pamiętać o najmłodszych piłkarzach – żaki czy juniorzy mocno zwracają uwagę na ładny wygląd strojów. Dzieci korzystają z koszulek ze swoim nazwiskiem nawet poza boiskiem treningowym.

stroje piłkarskie

W jakich wariantach można kupić stroje?

Koszulki czy spodenki różnią się przede wszystkim kolorami. Każdy klub powinien dysponować różnymi wariantami barw, gdzie stroje piłkarskie różnią się od kompletów przeciwnika. Jeśli pierwszy kolor jest ciemny, to drugi powinien być jaśniejszy i odmienny kolorystycznie. Najczęściej nie jest to kwestia wyboru, bo barwy klubowe funkcjonują od dziesiątek lat. W przypadku nowej drużyny trzeba jednak dokładnie przemyśleć swój wybór, zwłaszcza w kontekście żaków i juniorów. Strój może być jednolity, albo złożony z różnych kolorów.

W strojach piłkarskich ważny jest też odpowiedni krój. Niektóre mają dodatkowy kołnierzyk, inne zaś wycięte są w serek. Popularny jest również owalny i bardziej tradycyjny dekolt. Rękawy są często dopasowane do pory roku. W zimie mogą się przydać cieplejsze stroje z dodatkową termoizolacją. Getry powinny być dopasowane do ochraniaczy. Ważnym elementem stroju są również nadruki. Mogą one występować w formie nazwiska, numerku czy reklamy sponsora. Ważny jest również herb klubowy umiejscowiony na przodzie koszulki.

Gdzie można kupić różne warianty strojów?

Wiele jakościowych strojów piłkarskich można kupić przez Internet. Ciekawą ofertą dysponuje sklep Sporttiw, gdzie znajdziemy wiele markowych koszulek, spodenek i getrów. Bez problemu można umieścić na nich różne nadruki. Oryginalne designy dopasują się zarówno do klubów z wyższych lig, jak i niższych klas rozgrywkowych. W sklepie Sporttiw można kupić również stroje piłkarskie dla dzieci, niezależnie od ich wzrostu i wieku.