witajpolsko.pl

Blog turystyczny

rakieta tenisowa
Sport

Rakiety tenisowe na start – jakie parametry są najważniejsze?

Początkujący gracz w tenisa ma jeszcze problemy z odbiorami piłek i jego ręka może szybko się męczyć. Jak dobrać wtedy odpowiednią rakietę tenisową?

Dobór właściwej rakiety tenisowej ma kluczowe znaczenie dla komfortu i efektywności rozgrywek. Każda oferowana przez znane marki jak Babolat, Wilson czy Dunlop rakieta jest dostępna w zróżnicowanych wariantach pod kątem parametrów technicznych. Na jakie modele warto patrzeć, gdy poszukuje się rakiety dla początkującego tenisisty?

Rakiety tenisowe dla początkującego i zaawansowanego gracza – czym się różnią?

Gra w tenisa wymaga opanowania odpowiedniej techniki. Duże znaczenie ma wtedy precyzja serwów i odbiorów, ale również moc odbić. Właśnie dlatego początkujący gracze wykorzystują nieco inne rakiety niż ci, którzy mają większe doświadczenie.

Rakiety przeznaczone dla początkujących graczy charakteryzują się przede wszystkim większymi główkami oraz lżejszą konstrukcją. Dzięki temu pozwalają na łatwiejsze odbijanie i przyjmowanie piłek, a także wybaczają błędy w niedokładnych odbiorach. Niski ciężar powoduje przy tym, że są one łatwiejsze w obsłudze, dlatego można trenować bez ryzyka pojawienia się szybkiego bólu ręki.

Z kolei rakiety dedykowane dla graczy bardziej zaawansowanych mają już główki mniejsze, są nieco cięższe i często mają również balans ustawiony na główkę. W ten sposób umożliwiają one uzyskanie mocniejszych odbić i większej precyzji. 

Profesjonalna Dunlop rakieta do tenisa – wysokiej klasy sprzęt od firmy Dunlop można kupić zarówno w wariancie dla osób początkujących, jak i doświadczonych.

Rakieta tenisowa dla początkującego gracza – jakie parametry są najważniejsze?

Przy zakupie rakiety tenisowej dla początkującego gracza bardzo duże znaczenie ma uwzględnienie paru ważnych parametrów. Na co warto patrzeć przy doborze odpowiedniego sprzętu?

1. Materiał do produkcji rakiety tenisowej – najlepiej, aby była to takieta wykonana z grafitu lub jego kompozytu, ponieważ jest wtedy wytrzymała, trwała, dobrze pochłania wstrząsy oraz jest lekka.

2. Waga ramy – warto poszukiwać rakiet lekkich, które polecane są dla osób początkujących. Gdy planuje się kupić sprzęt od marki Dunlop rakieta dostępna jest w wielu wariantach wagowych.

3. Wymiary rakiety – można dobrać je pod kątem swojej sylwetki. Należy też zwrócić uwagę na rozmiar rączki rakiety.

4. Balans rakiety – może on przypadać na główkę, rączkę albo może być neutralny, centralny. Początkujące osoby często wybierają balans neutralny lub lekko na rączkę, ponieważ wtedy rakieta jest łatwiejsza w obsłudze, wydaje się lżejsza niż ta z balansem na główkę.

5. Naciąg – rakieta może być oferowana z gotowym już naciągiem albo można kupić ją bez naciągu i zamówić go w sklepie w dopasowanym do siebie wariancie.

W doborze właściwego modelu rakiety tenisowej dla początkującej osoby może pomóc również sklep tenisowy. Pracownicy doradzą wtedy, jak wybrać właściwy model rakiety na start, która będzie zapewniała maksymalny komfort gry oraz będzie pomagała w stawianiu pierwszych kroków na korcie tenisowym.