witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Lifestyle

Treningi EMS – kiedy warto się zapisać? Poznaj ich zalety i zastosowanie!

Chcesz zacząć treningi EMS? Zobacz najważniejsze informacje na temat tego typu treningów i sprawdź, kiedy warto się na nie zdecydować!

Czym jest trening określany jako EMS?

Każdy, kto zainteresowany jest branżą fitness, z pewnością słyszał już o treningach EMS niejednokrotnie. Warto więc przyjrzeć im się bliżej, ponieważ obecnie są one wybierane coraz częściej jako sposób na jeszcze skuteczniejsze efekty treningowe.

Electric Muscle Stimulation, czyli właśnie EMS jest procesem polegającym na generowaniu impulsów nerwowych w celu elektrostymulacji mięśni. Proces ten ma szerokie zastosowanie, między innymi używany jest w fizjoterapii, ale również wspomaga ćwiczenia fizyczne.

Treningi EMS to treningi personalne, w których stosuje się elektrostymulację mięśni po to, aby dodatkowo angażować je do intensywnej pracy. To zupełnie inny rodzaj treningu niż zwykłe ćwiczenia na siłowni, ponieważ przez wykorzystanie EMS możliwe jest znacznie skuteczniejsza praca różnych partii mięśniowych, również tych położonych głęboko.

Gdzie dostępne są treningi EMS?

EMS to treningi, które odbywają się obecnie w wielu klubach sportowych. Może skorzystać z nich praktycznie każdym, ponieważ nie mają one wielu przeciwwskazań.

Z tego typu treningów można też korzystać we Wrocławiu, gdzie działa sieć InTime. EMS w InTime Wrocław to skuteczny wybór dla każdego, komu zależy na osiągnięciu jeszcze lepszych wyników ćwiczeniowych.

Można też zakupić urządzenia przeznaczone do treningów EMS w warunkach domowych, ale warto wskazać, że nie są one tak efektywne jak w przypadku urządzeń profesjonalnych używanych w klubach.

Dla kogo trening EMS będzie najlepszy?

Skorzystanie z treningu EMS może być bardzo dobrym wyborem dla wielu osób, których celem jest osiągnięcie jeszcze lepszych wyników treningowych.

Wśród osób, które często korzystają z treningów EMS, znajdują się między innymi te, które:

  • mają do zrzucenia nadmiar kilogramów
  • chcą zredukować widoczny cellulit i poprawić jakość skóry
  • pragną wzmocnić swoje mięśnie
  • mają osłabiony metabolizm – przemianę materii
  • dokuczają im dolegliwości bólowe, między innymi bóle kręgosłupa
  • mają słabą kondycję
  • są w trakcie rehabilitacji ruchowej

Warto jednocześnie podkreślić, że dużym atutem związanym z treningami EMS jest czas ich trwania. Nie wymagają one poświęcania długich godzin na wizyty na siłowni lub na ćwiczenia fitness. Wystarczy jedynie 20 minut w ciągu tygodnia!

Jak przebiegają treningi EMS?

Pierwszym krokiem, by skorzystać z tego typu treningów, jest zapisanie się na nie. Można również zrobić to online, na przykład na stronie intime.pl.

Pierwsza wizyta w klubie polega na konsultacji z trenerem personalnym. Dzięki temu można łatwiej dążyć do obranych celów. Trener wykonuje potrzebne testy, a następnie omawia efekty ćwiczeń z klientem. Na tej podstawie może on dobrać odpowiedni dla niego trening EMS.

Treningi odbywają się w specjalnej kamizelce lub kombinezonie, które mają zamontowane elektrody. Doprowadzają one wtedy impulsy elektryczne bezpośrednio do partii mięśniowych, powodując ich intensywną aktywizację.

Warto jednocześnie wskazać, że prowadzone w trakcie elektrostymulacji mięśni ćwiczenia nie są forsowne i nie powodują obciążenia dla stawów. To powoduje, że mogą być one również wykonywane przez osoby z nadwagą, otyłością, w trakcie rehabilitacji bez ryzyka pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.

Wobec tego treningi EMS to bardzo dobry wybór dla każdego, komu zależy na osiągnięciu lepszych efektów treningowych. Dzięki nim można dążyć do nich łatwiej i skuteczniej – wystarczy 20 minut tygodniowo!