witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Turystyka

Romantyczny weekend dla dwojga wielkopolska

Warto wiedzieć, że osoby zakochane bardzo często chciałyby wybrać się w urokliwe i spokojne miejsce, gdzie możliwe byłoby cieszenie się swoim towarzystwem. Należy mieć świadomość, że nie ma konieczności siedzenia w hotelu czy restauracji. Można bowiem spędzić czas w zdecydowanie ciekawszy sposób. Jakie miejsce będzie najlepszym rozwiązaniem na romantyczny weekend dla dwojga Wielkopolska oferuje bogaty wybór destynacji.

Spacer po Starym Rynku w Poznaniu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obowiązkowym punktem w trakcie pobytu pary w stolicy województwa wielkopolskiego będzie wizyta na Starym Rynku. Zakochani w trakcie spaceru zostaną oczarowani nie tylko kolorowymi, ale również pięknie zdobionymi kamieniczkami. Uwagę powinien także przykuć imponujący ratusz. Nie wszyscy mają świadomość, że jest to jedna z najpiękniejszych renesansowych budowli w całym kraju. Godny uwagi jest fakt, że wizyta na rynku może być urozmaicona zatrzymaniem się w restauracji czy kawiarence.

Odwiedzenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Warto wiedzieć, że mnóstwo zakochanych par podczas wspólnych wyjazdów uwielbia zaszyć się w miejscach, które są pełne zieleni. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mnóstwo ludzi zdecydowanie najlepiej czuje się w ogrodach, lasach i parkach. Zakochana para będąc w Poznaniu musi wybrać się na spacer po Ogrodzie Botanicznym UAM.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to jedna z najbardziej popularnych atrakcji przyrodniczych w stolicy województwa wielkopolskiego. Można w ten sposób zrelaksować się blisko natury. Zakochani mają możliwość spędzenia czasu ze sobą, a także podziwiania różnorodności roślin i kwiatów. Godny uwagi jest fakt, że na terenie parku znajduje się alpinarium. W trakcie spaceru świetnym rozwiązaniem będzie zajrzenie do szklarni. Można w ten sposób zobaczyć z bliska rośliny pochodzące z różnych zakątków świata.

Muzeum Czekolady w Poznaniu

Warto wiedzieć, że najsłodszym afrodyzjakiem jest czekolada. Możne zatem ona stanowić doskonałe urozmaicenie romantycznego weekendu spędzonego we dwoje. W jaki zatem sposób możliwe jest wplecenie jej w romantyczny weekend? Świetnym rozwiązaniem może być gorący napój w kawiarni. Rekomendowane jest wybranie się do Muzeum Czekolady.

Para może uczestniczyć wtedy w warsztatach, w trakcie których może poznać proces tworzenia czekolady od samego początku do samego końca. Warto przy okazji odwiedzić również Rogalowe Muzeum Poznania. Zakochani mogą w ten prosty sposób poznać zarówno historię, jak i tajniki wypiekania znanych Rogali Świętomarcińskich.