witajpolsko.pl

Blog turystyczny

zakrzówek
Rekreacja

Czy w Polsce są dobre miejsca do nurkowania?

Można by powiedzieć – cudze chwalicie, swego nie znacie. Nurkowanie większości osób kojarzy się z kolorową rafą, ciepłą, morską wodą oraz tropikalnym klimatem. Mogłoby się wydawać, że w Polsce nie znajdziemy odpowiedniego miejsca na uprawianie tej dyscypliny. Przecież nie mamy takich warunków! Jednak wcale tak nie jest. W Polsce znajdziemy masę miejsc, w których możemy rozwijać swoją pasję do nurkowania. Choć nie są to rafy koralowe w ciepłym morzu, to warto zobaczyć także inną stronę tego sportu. Gdzie warto nurkować w Polsce i co można zobaczyć?

Nurkowanie w Polsce – dlaczego warto?

W Polsce miejsca do nurkowania znajdują się przede wszystkim w jeziorach, stawach, a także w zalewach. Co możemy tu zobaczyć? Niesamowitą przyrodę, ciekawe gatunki ryb, a także zalane kamieniołomy czy też porzucone wraki. Taka forma nurkowania może być niezwykle interesująca i odkrywcza. Można znaleźć całe grupy nurkujących poszukiwaczy wraków i zatopionych statków. W Polsce znajdziemy bardzo ciekawe okazy, szczególnie w zalewach. Trzeba jednak mieć odpowiednie doświadczenie lub wybrać się na takie nurkowanie z odpowiednią ekipą. W Polsce można znaleźć wiele pięknych miejsce, w których podwodny świat bardzo się rozwija. Ciekawa roślinność oraz wiele gatunków ryb – zupełnie odmienne od tych tropikalnych okazów. 

Gdzie warto nurkować w Polsce?

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce do nurkowania jest zalany kamieniołom Zakrzówek. Znajduje się on w Krakowie. Jest tu nawet szkoła nurkowania, gdzie szkoli się wiele osób jeśli chodzi o nurkowanie z butlą. Zakrzówek to idealne miejsce zarówno dla doświadczonych osób, jak i tych dopiero zaczynających swoją przygodę z tym sportem. Mamy tutaj dwa duże zbiorniki wodne o różnej głębokości dochodzącej to lekko ponad 30 metrów. Najlepiej nurkować na Zakrzówku poza sezonem letnim, gdy przybywa tu zdecydowanie mniej osób. Wtedy mamy najlepszą widoczność. 

Jeśli chodzi o jeziora, to niekwestionowanym najlepszym miejscem do nurkowania jest Hańcza. Czysta woda, przejrzyste warunki i duża głębokość – coś, co nurkowie cenią sobie najbardziej! Nie można narzekać też na prądy, bo ich po prostu tutaj nie ma. Znajdziemy tu bardzo ciekawą przyrodę oraz wiele okazów podwodnych organizmów. Warto się tu wybrać i spróbować swoich sił w nurkowaniu!

Nurkowanie dla każdego – pierwsze kroki do niesamowitej przygody

Naukę nurkowania można rozpocząć w wielu miejscach. Każdy ma szansę spróbować swoich sił. Wiele osób nurkowanie zaczyna na wakacjach, w ciepłych krajach. Jednak bardzo dobrym pomysłem jest rozpoczęcie przygody w Polsce. Wielu specjalistów doskonale wyszkoli Cię i przekaże wiedzę. Dzięki ćwiczeniom tutaj, w Polsce, będziesz mógł podbijać podwodne krainy gdzie tylko chcesz. Warto też porównać tropikalne rafy koralowe ze środowiskiem w Polsce. To coś niesamowitego, ale równie pięknego! Nawet jeśli do tej pory nie ciągnęło Cię do polskich miejsce do nurkowania, to warto spróbować. Wiele osób po prostu nie wie, że w naszym kraju można znaleźć masę niesamowitych spotów! 

Zobacz więcej na Solarmarine.pl