witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Turystyka

Balice parking krótkoterminowy to bezpieczne miejsce

Międzynarodowy port lotniczy w Balicach jest drugim co do wielkości, lotniskiem w Polsce. Przylatuje tam i stamtąd odlatuje bardzo dużo osób. Okoliczne parkingi są miejscami, z których wielu pasażerów korzysta.
Lotnisko Balice parking krótkoterminowy jak i parking długoterminowy ma również w swojej infrastrukturze. Te parkingi znajdują się bezpośrednio w strefie portu lotniczego i są ulokowane jak najbliżej.

Strefa „Kiss & Fly”

Przy wjeździe na teren Kraków Airport znajdują się automaty, z których otrzymuje się, tak zwane, bilety wjazdowe, informujące o czasie pobytu w strefie lotniska. Te bilety dotyczą pobytów długoterminowych, jak i krótkoterminowych. Lotnisko Balice parking krótkoterminowy ma umieszczony w strefie „Kiss & Fly”. Jest to niewielka zatoka, która znajduje się przed wejściem do budynku, który jest jednocześnie terminalem pasażerskim. Można tam zatrzymać się na około 10 minut, po to by wysadzić z samochodu pasażera, jego bagaż i pożegnać się z nim. Następnie dokonuje się opłaty za wjazd i pobyt, w jednej z kas umieszczonych na terenie.

Parkingi na lotnisku to bardzo bezpieczne miejsca

Wszystkie parkingi na lotnisku są bardzo bezpiecznymi miejscami. Krótkoterminowy parking, pozwala na zatrzymanie się tylko, w danym miejscu, przez 10 minut, następnie trzeba poszukać innego stanowiska parkingowego i zwolnić wcześniej zajmowane dla innych pojazdów podwożących pasażerów samolotów. Trzeba też wiedzieć, że w strefie portu lotniczego obowiązuje całkowity zakaz parkowania, poza strefami specjalnie wyznaczonymi. Informują o tym postawione znaki.
Tafle parkingowe to miejsca samochodowe znajdujące się na kilku poziomach. Mogą tam parkować samochody zarówno osoby, które odlatują i same przyjechały na lotnisko swoim pojazdem, jak i osoby, które wcześniej skorzystały z usług parkingu krótkoterminowego.

Pozostawienie samochodu na dłuższy czas

Dzięki parkingowi znajdującemu się w strefie lotniska, można na samolot zdążyć przyjeżdżając własnym autem. Pozostawiony na tydzień lub dwa pojazd, na lotniskowym parkingu, w strefie parkingów długoterminowych, będzie bezpieczny. Tego typu miejsca parkingowe znajdują się bardzo blisko terminala lotniczego. Ponadto dookoła samego lotniska jest bardzo dużo parkingów prywatnych. Miejsca na wszystkich parkingach można rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem, za pomocą stron internetowych. Wcześniej otrzymany numer stanowiska parkingowego pozwala na nie denerwowanie się, szybkie zaparkowanie i nie tracenie czasu na poszukiwanie wolnego stanowiska przed odlotem samolotu.