witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Urlop

Wakacje marzeń

Każdy ma inny sposób na wypoczynek w wakacje. Wyjeżdżając na wczasy mamy różne priorytety. Niektórzy wolą wybrać się w podróż z biurem podróży, inni jechać na własną rękę. Słysząc hasło – wakacje marzeń – każdemu przed oczami pojawia się coś innego. Jednak każdy rodzaj podróży jest ekscytujący na własny sposób.

Niektórzy najlepiej odpoczywają w dużych, ekskluzywnych hotelach, w których nie muszą martwić się o wyżywienie oraz mają dużo atrakcji pod ręką. Dobrym kierunkiem jeśli podróżujemy z biurem podróży jest wybranie się do Grecji, Turcji czy na hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie. Znajduje się tam wiele kompleksów, które wypełnione są restauracjami, basenami, spa oraz barami. Trzeba pamiętać żeby wybrać dobre biuro podróży. Warto zwrócić uwagę na gwarancje i możliwość zwrotu kosztów wyjazdu jeśli zmuszeni będziemy zrezygnować.

Dużą grupę stanowią ludzie podróżujący na własną rękę. Dobrymi kierunkami jeśli podjęliśmy decyzję, żeby jechać bez pomocy biura podróży jest na przykład Rumunia. Najlepiej wybrać się do niej samochodem na wyjazd objazdowy. Warto zobaczyć w niej góry fogaraskie, piękny Bukareszt, słynny zamek w Branie, ale także warto zaobserwować codzienne życie mieszkańców żyjących na rumuńskich wsiach i spróbować popisowych dań, takich jak mamałyga. Innym miejscem, w które dobrze jest podróżować samemu jest Norwegia, gdzie obowiązuje prawo do korzystania z natury i można rozbić namiot w dowolnym miejscu za darmo. W tym kraju można przemierzać dawne doliny lodowcowe i cieszyć się pięknem przyrody. Należy jednak pamiętać, że większość norweskich dróg jest płatna. Innym miejscem, do którego dobrze jest jechać na własną rękę jest Chorwacja. Wynajęcie tam apartamentu nie stanowi problemu jeśli zdecydujemy się na to odpowiednio wcześnie. Warto pozwiedzać piękne miasteczka i poplażować nad ciepłym i malowniczym morzem. Jest to jednak także wspaniała okazja do pieszych wędrówek po górach. Jest to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

Najczęściej odwiedzane są kraje takie jak Francja, w której wskazane jest zwidzenie malowniczego Paryża, nad którym góruje słynna Wieża Eiffla, Hiszpania, do której przyciąga Costa Brava i Madryt oraz Chiny, których wizytówką jest Wielki Mur Chiński oraz Pekin.

Każdy zwiedza po swojemu. Warto jednak dobrać do tego odpowiednie miejsce i wybrać sposób podróży nam najbliższy. Jeśli odpoczynkiem dla nas są wygody najlepiej zdecydować się na biuro podróży, jeśli jednak męczą nas wczasy w otoczeniu obcych ludzi i braku możliwości zwiedzania po swojemu, lepiej zdecydować się na podróż na własną rękę.