witajpolsko.pl

Blog turystyczny

Turystyka

Grota Solna Zakopane to morski klimat w górach

Wieloletnie badania potwierdziły, że wizyta w Grocie Solnej to czas spędzony z pożytkiem dla zdrowia. Grota Solna Zakopane to miejsce, które spotkać można na terenie Aqua Parku. Tam odczuwalny jest klimat morski. mimo iż miejsce znajduje się w centrum polskich gór. Odczuć tam się daje niezliczoną ilość mikroelementów, wspaniale relaksujących każdego, kto miejsce to odwiedzi.

Właściwości groty solnej znajdującej się w Zakopanem

Powietrze, które jest zjonizowane ujemnie, idealnie wpływa na kondycję zdrowotną i pozwala wspomóc leczenie wielu dolegliwości zdrowotnych. Doskonale pozwala zaleczyć: astmę oskrzelową, choroby płuc i oskrzeli, nadciśnienie, stany pozawałowe, nieżyt żołądka, choroby skórne, alergie, uczulenia i różnego rodzaju nerwice, na które cierpi coraz więcej osób. Otrzymanie takiego powietrza w grocie solnej, jest możliwe poprzez zastosowanie krystalicznej soli, która jest jonizatorem naturalnym. Produkując jony ujemne, tego typu jonizator znacznie poprawia jakość powietrza, które staje się zbliżone do powietrza nad morzem.
Zakopiańska grota solna jest pełna przeróżnych minerałów, można tam więc znaleźć:
– jod – odpowiadający za pracę tarczycy,
– wapń – wzmacniający odporność organizmu,
– magnez – działający na serce,
– potas i sód – poprawiające ukrwienie skóry,
– żelazo – mające doskonały wpływ na strukturę krwi,
– selen – korzystnie wpływający na wszelkiego rodzaju procesy starzenia się skóry.
Miejsce działa, na osoby przebywające w grocie, relaksująco i prozdrowotnie. Wizyty mogą tam składać nie tylko dorośli, ale także i dzieci.

Dodatkowe usługi

Dodatkowo proponowane są tam zabiegi inhalacji solnych oraz kompleksowe zajęcia z koloroterapii. Dla dzieci organizowane są tam specjalne sesje z animatorem, przy muzykoterapii. Chodzi bowiem o to by dziecko, przebywając przez 45 minut nie nudziło się, miało w grocie zajęcie a przy okazji, nieświadomie korzystało z dobrodziejstwa miejsca.
Wizyta w grocie solnej w Zakopanem to sesje około po 45 minut. Można wykupić bilet jednorazowy lub karnet na kilka prozdrowotnych sesji. Zawsze najlepiej jest zdecydować się na kilka wizyt, bowiem wdychanie morskiego powietrza przez dłuższy czas lepiej wpłynie na organizm aniżeli pojedyncza sesja.
Dzięki takiemu miejscu można morskie powietrze odczuć, bezpośrednio w górach i skorzystać na miejscu z zabiegów poprawiających stan zdrowia przy wyżej opisanych schorzeniach. Zatem nie zawsze jest potrzebny wyjazd i pobyt nad morzem, można czasami tylko odwiedzić grotę solną, zlokalizowaną w górach.